Search This Blog

About me (A.K.A-"Yafutoo")

My photo
ISRAEL, Israel
בוגרת "שנקר" במגמה לעיצוב אופנה. מאפרת משנת 97', מתוכן ארבע שנים בחברת "מאק". כיום פרילאנסרית בתחום האופנה והביוטי, ניהלה במשך כשלוש שנים את פורום איפור וציור גוף ב"תפוז" ומשמשת ככתבת עצמאית בפורטל הלייף-סטייל האינטרנטי של "הארץ"-"אונלייף" ובעיתון "גו סטייל". מכורה קשות לבלולה, הבת שלה, ל"הלו-קיטי" ולנעליים-רצוי של "פראדה" ו"מיו-מיו", אקססוריז מטורפים, בגדים מיוחדים וכמעט כל דבר שקשור לאופנה ולסטיילינג.

Saturday, October 8, 2011

מדור "על הסכין"-פוסט מורחב, 8#


כמו שהיגגתי בפוסט האחרון-הצטברו על שולחני המוני מוצרים לבדיקה והערכה, ולעיתים בשל ההצפה היחצ"נית של חברות מסויימות את הבלוגיספירה, העדפתי לחכות קצת "עד יעבור זעם". אני מעדיפה לחלק את הביקורות למנות קטנות וקצובות מאשר להצטרף לעדר, כי אני חושבת שהקוראים מגיעים לרוויה מהר מאד. כמה אפשר לקרוא על אותם המוצרים בכל בלוג אפשרי?
אי לכך, במקרים בהם מדובר במוצרים שנטחנו עד דק בכל פורטל אפשרי (ואגב, שאפו ליח"צנים שלהם שעושים את עבודתם נאמנה! אני לא אומרת את זה בציניות כלל...), אני מבטיחה להיות תמציתית ככל האפשר ולהשתדל שלא לחזור יותר על דברי אחרים.
***כל הכתוב לעיל מבוסס על חוות דעתי האישית בלבד-אין בו משום פרסומת סמוייה, המלצה צרכנית גורפת או השמצה כלשהי. אני עושה כמיטב יכולתי לתת חוות דעת מקצועית ומשוללת דעות קדומות עד כמה שניתן על מנת לאפשר לכם, יקיריי, לגבש החלטה אישית לגבי טיב וכדאיות המוצרים.
מוצרי האיפור נבחנים ע"פ מדדים כלליים וקבועים: צורת האריזה ואסתטיות המוצר; נוחות השימוש; רמת המחיר; עמידות המוצר; ריכוז הפיגמנט (color pay-off) וכן עניין ה"CRUELTY FREE" (ניסויים בבע"ח עם כל המשתמע מכך). מוצרי הטיפוח נמדדים ע"י מדדים דומים: צורת האריזה ואסתטיקה חיצונית; נוחות השימוש; רמת המחיר; יעילות ואפקטיביות המוצר לאורך זמן***
מכיוון שגם היום אסקר מוצרים של קונצרן "לוריאל"-אני שבה ומתזכרת אתכם לקרוא בעיון רב את תגובת הקונצרן בנושא ניסויים בבע"ח במוצרי החברה, כפי שסיקרתי בזמנו כאן.***


"O-Gloss noir" של "סמאשבוקס"

וורסיה חדשה בארצנו ל-"O-Gloss" הידוע והאהוב שלהם. גיליתי אותו ממש ממש במקרה בעת שוטטות בסניף "אפריל" שבקניון "ערים" בכפ"ס. אבל לפני שאתן עליו את דעתי הייתי רוצה, במאמר מוסגר, לתת קצת בראש להנהלת המותג וליח"צ שלהם בארץ.
כש"סמאשבוקס" עשו עליה לפני למעלה משנתיים בקול תרועה רמה הם יזמו ארוע השקה מפואר ומושקע שהבטיח גדולות ונצורות. אם אתם זוכרים היטב, כתבתי בזמנו פוסט מעמיק בנושא, שם גם העלתי תמיהה לגבי הכנסת מותג מקצועי לרשת פארמים, דבר שלא צלח בעבר (ע"ע מקרה "מייק אפ פור אבר" וה"סופרפארם"). והנה, כשנתיים מאוחר יותר, אני מצטערת לגלות עד כמה צדקתי.
אין לי מושג אם מדובר פה בטקטיקה מכוונת או שמא בסתם עבודה לא רצינית של הזכיין בארץ, אבל עובדתית, המותג איננו ממצה רבע מהפוטנציאל המסחרי שלו (ומבלי להיות בקיאה במספרים, אין לי ספק שזה בא לידי ביטוי בנתח הרווחים שלהם); הדיוור היח"צני, אם בכלל, לוקה בחסר והוא איננו מפרסם באופן קבוע את הקולקציות החדשות, על אף שאלה מגיעות לארץ (ולראיה, המוצר ועוד אי אילו מוצרים חדשים שראיתי בסטנד). אין תפוצת עיתונות/בלוגרים קבועה, כבר מזמן שאין השקות חדשות ונדמה שהם מסתפקים ב"לצוף על פני המים" במקום לשאוף ולמצב את עצמם כקונקורנציה ראויה לחברות מקצועיות אחרות בשוק.
חבר'ה-קבלו את זה כ"wake up call", לא לעולם חוסן!
ועכשיו-לענייננו, הביקורת.
הגלוס מגיע באריזה זהה לשני אחיו לליין, רק שצבעה שחור סגול וכך גם צבע המוצר עצמו. הגוון עלול אולי להרתיע, אבל הוא שקפקף למדי ובבואו במגע עם השפתיים הופך סובייקטיבית (בהתאם לריאקציה עם שפתיי המתאפרת) לסוג של סגול וואמפי משגע. הטיובה עצמה נוחה מאד לשימוש על השפתיים, הריח, (ספק מנטול-ספק בריח ענבים (?)) נעם לי מאד והתחושה על השפתיים רעננה, כייפית ואיננה דביקה יתר על המידה. המחיר, סטנדרטי למדי בשוק: כ-100 ש"ח (לפני הנחת מאפר). צל"ש נוסף מקבלת החברה ע"כ שהינה מופיעה באתר PETA העולמי ככזו שאינה מבצעת ניסויים בבע"ח (הגם שמייסדי החברה הם הבנים של מייסדי "מקס פקטור" שנמצאת דווקא ברשימות השחורות של הארגון. אנקדוטה מעניינת נוספת היא שמצויין שם שהחברה נמצאת כיום תחת המטריה המסחרית של "אסתי לאודר". השכלתי!)


זה רק נראה מפחיד-ה"O-GLOW NOIR" החדש...

 צלליות בודדות של "בורז'ואה" ("Little round pots")


כל מי שיש לו יד בעולם האיפור הישראלי לא יכול היה לפספס את ה"מפץ הגדול" של החברה הצרפתית בחודש האחרון. אין פורמט עיתונאי שלא עסק בעניין במדורי הטיפוח והיופי שלו, ועל כך שאפו ליח"צ על העבודה הקדחתנית. מכיוון שהוא סוקר כה רבות לאחרונה, אהיה נקודתית ועניינית ככל האפשר. כאמור, קיבלתי מספר מוצרים לבדיקה, ואני בוחרת להתמקד הפעם בעיקר בצלליות כיוון שיצא לי להתנסות בהן רבות השבוע על פני לקוחות (אוקטובר השנה הוא חודש החתונות והאירועים).
הצלליות האפויות מגיעות באריזה קטנה וקומפקטית עם אפליקטור קטנטן+מראה (שעבורי, כמאפרת מקצועית, הינם מיותרים למדי); קשת הגוונים מכובדת מאד ומכילה כ-22 צלליות בגימורים שונים [בתמונות תוכלו לראות את הארבע שאסקור-שתיים בגימור פנינתי (ירוקה 01# ואפורה14#) ושתיים בגימור מנצנץ (סגול מעושן 13# ונחושת 09#)]; המחיר-79 ש"ח לצללית. מחיר ממוצע למדי למותג עממי שכמעט תמיד יש הנחות עליו; רוויית הצבע ונוחות השימוש כרוכות זו בזו: בצלליות בעלות הגימור הפנינתי, רוויית הצבע גבוהה למדי והן רכות וחמאתיות יותר לשימוש. הצלליות המנצנצות הינן גיריות יותר ורוויית הצבע שלהן נמוכה בהרבה, לכן העבודה איתן צריכה להעשות בתנועות הנחה ולא טשטוש אחרת קיימת נשורת גבוהה של נצנצים. אגב, ניתן בקלות לעמוד על הבדלי המרקמים ע"פ האריזה עצמה (קרי-האריזה של המנצנצות מנצנצת אף היא, כך שייקל עליכן להסיק ממנה על גימור הצללית). כל הסוגים שניסיתי עמדו מאד יפה באיפורי ארוע (מעל בסיס עמיד מן הסתם) שהצדיקו עמידות הכרחית לאורך זמן, לכן בהחלט אשמח לחזור ולהשתמש בהן; לגבי עניין הניסויים בבע"ח-אין לי תשובה חד משמעית. לא מצאתי בשום מקום-לא באתר של PETA ולא באתר החברה, תשובה לשאלה, אם כי כשהרצתי חיפוש בגוגל על העניין ראיתי שהאחיות PIXIWOO הצהירו שהחברה איננה עושה ניסויים בבע"ח. כאמור-לא מצאתי שום סימוך רשמי לעניין, לכן אבקש את תגובת היח"צ לנושא ואעדכן אתכם בהתאם.


אין טוב ממראה עיניים-הצלליות הבודדות של "בורז'ואה"


קונסילר "Dream Lumi-Touch" של "מייבלין"

מודה ומתוודה שכאן נכונה לי הפתעה גדולה. ניתן היה בקלות ללכת שולל אחר השם המטעה ("Highlighting concealer") ולחשוב שמדובר בקונקורנציה העממית ל"טוש אקלה" המפורסם של אס"ל (שאני אגב, לא נמנית על מעריצותיו השרופות...). אבל כמו תמיד במקרה הזה, כשהציפיה נמוכה והמוצר מצויין, נכונה הפתעה נעימה.
מדובר בקונסילר בטוש שמאד נוח לשימוש. החומר יוצא דרך סיבי המברשת ע"י סיבוב ה"ראש", מה שמעניק שליטה מצויינת בכמות החומר הרצויה; השתמשתי בו רבות באיפורי אירוע וכלות לאחרונה ושמחתי לראות שהוא נעים למריחה, מיטשטש היטב ובעל כיסוי נאה (קל-בינוני להערכתי) אך יחד עם זאת, עשיר בלחות ולכן איננו מסכתי בגימורו. הוא אידאלי במרקמו לאיזור העדין של מתחת לעיניים ואף מתקבע ועמיד ביותר; שני חסרונותיו המהותיים-ע"ג המוצר עצמו לא מצויין מספר הגוון (אין לי מושג איזה גוון קיבלתי), שזה עניין טריוויאלי לדעתי. החסרון השני, כפי שציינתי בתחילת הפוסט-חברת "מייבלין" שייכת לתאגיד "לוריאל" שעדיין נמצא ברשימה השחורה של PETA (כנסו ללינק הלחיץ למעלה וקראו את תגובתה הרשמית של החברה לעניין). מעבר לכך-מוצר נהדר ולולא עניין רווחת בעה"ח, בהחלט הייתי רוכשת אותו שוב!


קטן ותמים למראה-אבל ממזר גדול! הקונסילר החדש של "מייבלין"

זהו יקיריי, לא אלאה אתכם מעבר לכך להיום, יאללה-גמר חתימה טובה לכולנו!
כתבו אלי:yaelmakeup09@gmail.com
לאתר שלי

milkysmile

16 comments:

 1. לטעמי הגלוס בגרסה הזו של סמאשבוקס הרבה פחות מוצלח מהגוון הוורוד.
  בכל מקרה, בזמנו גם אני כתבתי ביקורת חריפה על תהליך ההחדרה של סמאשבוקס ועל הכשלון השיווקי שלהם ומאז לא השתנה כלום (על הבורות של הדיילות במוצרי החברה אני בכלל לא רוצה לדבר).
  כשהודיעו שהם עברו לקונצרן אסתי לאודר זה הפתיע כי גם מאק בפנים ובובי בראון בפנים, סוג של קניבליזציה. גם הבעתי תקווה שבארץ נרגיש את ההבדל עם המעבר, שכן אפריל אינם אחרים יותר למותג אלא אלקליל אבל עד עכשיו לא רואים שום שינוי. כשלון גדול, אכזבה גדולה. חבל.

  ReplyDelete
 2. איכשהו יש לי תחושה עמומה שאקבל מהם תגובה בנושא...מיענתי את זה בתפוצת נאט"ו. הם יצאו אידיוטים למכביר אם לא ירימו את הכפפה ומיד!

  ReplyDelete
 3. אגב, אם כבר את פונה ליבואני בורז'ואה, אני חיפשתי את הצלליות שלהם בסופר פארם בכרמיאל ולמרבה הפתעתי יש בסטנד המהודר שלהם
  רק 16 מתוך 22 שראיתי שנשלחו לבלוגריות...
  חבל שהם מפרסמים גוונים שאין להשיג!

  ReplyDelete
 4. אבל למה העצבים כפרותי, הם עדיין בשלבי השקה-יש מצב שטרם הגיע הכל....:-P
  אני אברר לך

  ReplyDelete
 5. אין עצבים...פשוט הסטנד דווקא נראה שלם,
  כאילו זה כל מה שיהיה...
  אבל אולי אני דווקא טועה..
  בכל מקרה אשמח אם תבררי!

  ReplyDelete
 6. בכיף יקירה...
  מחר אמען לה!
  :-*

  ReplyDelete
 7. השיווק של סמשבוקס בארץ פשוט הזוי. אפס באזז תקשורתי, אפס פרסום, הדוכנים חבויים עמוק בתוך סניפי אפריל ומתוחזקים על ידי דיילות שבמקרה הטוב יודעות את ההבדל בין פודרה דחוסה ובתפזורת. עצוב מאד ואם זה ימשיך ככה סופם באמת יהיה כמו MUFE.
  צלליות בורז'ואה - ניסתי את כולן ובעקרון אהבתי. יש כאלה טובות יותר מאחרות. כמו שאמרת - טשטוש של הצלליות הגליטריות יביא לפיזור כל הגליטר על אזורים אחרים חוץ מהעיניים...

  ReplyDelete
 8. אני אנסה לקבל את תגובת "אלקליל" בנושא, כעת משאני יודעת שזה תחת השליטה שלהם...

  ReplyDelete
 9. לעניות דעתי הגלוס הורוד יפה בהרבה.
  אני לא התחברתי לשניהם. לדעתי הולם יותר לצעירות ורעננות
  סמאשבוקס בחו"ל זה ליגה. בארץ לא מסתכלת לעברם, הן הסטנד והן כפי שציינה דנרה הדיילות. נקודה לטובת הדיילות בירושלים קינג גורג', מכירות את מוצרים , וממליצות לפי התאמה
  מנהלת הסניף מקסימה אני ממליצה לרכוש שם.

  בורז'ואה - אין בלוגרית שלא קשרה כתרים לצלליות הללו - הפיגנט מאוד מרשים וכך גם קשת הגוונים , המחיר פחות
  אני מכירה את הטוש של לוריאל והוא מוצלח בעיני, מייבלין מאותו בית כך שאין ספק שהוא נותן תמורה למחיר

  ReplyDelete
 10. האמת היא שגם הסניף בכפ"ס לא רע כלל, זה עם כל השיווק שיש לי בעיה. לגבי המחירים של בורז'ואה-אני מהמרת שהם יהיו במבצע כלשהו תמיד, כך שלא מטריד אותי עניין המחיר
  ;-)
  תודה יקירה!

  ReplyDelete
 11. קניתי במקרה את הקונסילר של מייבלין ועלי הוא לא עובד כל כך טוב. הגוון בסדר, הוא לא ממש מאיר יותר מדי אבל מכסה פגמים קטנים בצורה טובה. הבעיה שלי איתו הוא שהוא נוטה להיכנס לקמטוטים הקטנים מתחת לעיניים שזה קצת מעצבן...

  ReplyDelete
 12. ממליצה גם על הקונסילר העמיד של מייביליין, קצת דביק בהתחלה אבל ברגע שנמרח ומטושטש הוא לא זז ויש לו כיסוי מצויין.
  בשל המרקם העבה והסמיך טוב יותר לכיסוי פיגמנטציה ופחות מתחת לעיניים. אבל בפירוש אחד העמידים שניסיתי.
  לגבי סמאשבוקס, מותג שכל האפיל שלו הוא חדשני עדכני צעיר וקולי, ובארץ אין מזה שמץ. סניפי אפריל -לפחות באיזור חיפה שדגמתי- מדכאים וישנוניים, ויש תחושה של צוות לא מקצועי. מה שקצת תמוה שכן זו רשת "יוקרתית" שמוכרת מותגי יוקרה שעולים הרבה.

  ReplyDelete
 13. היי שירי-זהו, שהוא לא "מאיר". השם שלו מטעה ולכן כתבתי את מה שכתבתי. מה שכן-לא נתקלתי אישית בעניין הגלישה לקמטוטים. אני מניחה שזה סובייקטיבי...
  אניקה-אני מנסה להשיג את תגובת הזכיין של סמאשבוקס בארץ-נראה אם אצליח
  ;-))

  ReplyDelete
 14. אחלה פוסט!
  מאוד אהבתי את הצצלית הסגולה ממממ חושקת בה כרגע חח

  שנה טובה;)

  ReplyDelete
 15. תודה רבה מותק...הסגולה אכן נהדרת ואם תעבדי איתה בתנועות טפיחה תהיי מרוצה למדי!
  אחלה שנה;-)))

  ReplyDelete
 16. חבל מאוד שמותג כמו סמאשבוקס עושה את זה לעצמו כי יש לו כל כך הרבה פוטנציאל!
  אני אוהבת את צלליות של בורז'ואה אך גם מסכימה שחלקן יותר קשות לעבודה.
  את קונסילר של מיביליין עדיין לא ניסיתי אך בהחלט יש לו פוטנציאל!

  ReplyDelete