Search This Blog

About me (A.K.A-"Yafutoo")

My photo
ISRAEL, Israel
בוגרת "שנקר" במגמה לעיצוב אופנה. מאפרת משנת 97', מתוכן ארבע שנים בחברת "מאק". כיום פרילאנסרית בתחום האופנה והביוטי, ניהלה במשך כשלוש שנים את פורום איפור וציור גוף ב"תפוז" ומשמשת ככתבת עצמאית בפורטל הלייף-סטייל האינטרנטי של "הארץ"-"אונלייף" ובעיתון "גו סטייל". מכורה קשות לבלולה, הבת שלה, ל"הלו-קיטי" ולנעליים-רצוי של "פראדה" ו"מיו-מיו", אקססוריז מטורפים, בגדים מיוחדים וכמעט כל דבר שקשור לאופנה ולסטיילינג.

Saturday, July 16, 2011

מדור "על הסכין"-פוסט מורחב, 7#(או...יאללה-יאללה, להתעורר!!!)

יקיריי, הזנחתי אתכם קצת בחמשת החודשים האחרונים אבל יש לי אחלה תירוצים, בחיי. הפכתי להיות עסוקה יותר בעבודה, באיפור ובכתיבה לאתרים אחרים, כפי שחלקכם בוודאי יודעים. אין מה לעשות-פרנסה תמיד באה לפני הנאה, במיוחד כשאת חד-הורית.
בכל אופן, חזרתי אליכם מחוייכת ומלאת דברים חדשים, עדכונים ושאר תופינים כמיטב מסורת הלה-לה-לנד.
ראשית דבר-אני יותר משמחה להציג לכם את העמוד העסקי החדש שלי בפייסבוק. אתם מוזמנים ללייקק ולהתעדכן על בסיס קבוע בכתבות מכל הפורטלים והמדיות בהן אני לוקחת חלק פעיל ככותבת, וכן בהפקות אופנה וצילומים חדשים. בנוסף אני מבטיחה, אם לוה"ז יאפשר לי-לנסות ולסנכרן כאן את הכתבות מהפורטלים השונים. נסיון העבר מלמד שזה לא תמיד מתאפשר לי, אבל אני מאד אשתדל.
חשבתי היום לפתוח קצת בביקורת מוצרים, כיוון שהצטברה אצלי כמות די מכובדת של כאלה שכבר דגמתי לשמחתי, אך טרם הספקתי לחלוק איתכם את המידע עליהם. רק סיוג קטן לביקורת של היום-כיוון שעבר זמן מאז קיבלתי את המוצרים הללו להתנסות, תסלחו לי הפעם אם לא אנקוב במדדי המחירים הרשמיים כתמיד. עכשיו, וללא עיכוב נוסף, קבלו:

***כל הכתוב לעיל מבוסס על חוות דעתי האישית בלבד-אין בו משום פרסומת סמוייה, המלצה צרכנית גורפת או השמצה כלשהי. אני עושה כמיטב יכולתי לתת חוות דעת מקצועית ומשוללת דעות קדומות עד כמה שניתן על מנת לאפשר לכם, יקיריי, לגבש החלטה אישית לגבי טיב וכדאיות המוצרים.
מוצרי האיפור נבחנים ע"פ מדדים כלליים וקבועים: צורת האריזה ואסתטיות המוצר; נוחות השימוש; רמת המחיר; עמידות המוצר; ריכוז הפיגמנט (color pay-off) וכן עניין ה"CRUELTY FREE" (ניסויים בבע"ח עם כל המשתמע מכך). מוצרי הטיפוח נמדדים ע"י מדדים דומים: צורת האריזה ואסתטיקה חיצונית; נוחות השימוש; רמת המחיר; יעילות ואפקטיביות המוצר לאורך זמן***
מכיוון שגם היום אסקר מוצרים של קונצרן "לוריאל"-אני שבה ומתזכרת אתכם לקרוא בעיון רב את תגובת הקונצרן בנושא ניסויים בבע"ח במוצרי החברה, כפי שסיקרתי בזמנו כאן.

הטוב
"Lash Architect 4D"
ע"פ הצהרת היצרן המסקרה "מעבה, מאריכה, מעגלת ומעצבת...". ואכן, כצעקתה! כיוון שאני למודת נסיון ואכזבות ממסקרות של חברות "עממיות", ומכיוון שהריסים שלי (כפי שציינתי פה לא פעם) בעייתיים למדי ובלתי מתעגלים בעליל אני מודה כי נקודת המוצא בבואי לסקור מוצרים כאלה, היא מלכתחילה נמוכה למדי. מה שיפה בעניין הוא שכגדול הציפיות-כך גודל האכזבה, או במקרה דנן, כך גדולה ההפתעה לטובה. המשיחה הראשונה של המסקרה הוציאה מפי אנקת תדהמה (...שככה יהיה לי טוב!). היא לא נפלה בביצועיה מאהובתי הנצחית, המסקרה ל"אפקט ריסים מלאכותיים" של אס"ל. עיבתה באופן נאה למדי ובלי גושיות מיותרת ואפילו הצליחה לעגל את חבר הסוררים שלי.
עיצוב המסקרה יוקרתי למראה והיא מגיעה במיכל תלת מימדי משולש ומוכסף; המברשת ארוכה למדי ולא עבה יתר על המידה ומצאתי אותה נוחה מאד לשימוש; היא עמדה בהחלט בכבוד ניכר באינספור פעמים של לחות תל אביבית דוחה ולא נרשמו כל נזילות מביכות (כפי שכל מסקרה איכותית, אפילו כזו שאינה עמידה במים, צריכה להיות); לגבי המחיר, כאמור אין לי מידע מדוייק אבל כיאה לחברת לוריאל, כמעט תמיד יש מבצעים משתלמים. הסייג היחיד שיש לי, כמו תמיד, היא סוגיית ה"CRUELTY FREE" וכל זמן שלוריאל לא תצא בהצהרה יח"צנית נאותה המגובה ע"י עו"ד בנושא לא ארכוש מהם באופן יזום, וחבל, כיוון שאני רואה שיפור ושידרוג מהותיים באיכות המוצרים שלהם בשנים האחרונות.
בשורה התחתונה-אהבתי עד מאד. שאפו! (ולחבר'ה שלכם שם למעלה: תנו גז בעניין סוגיית בעה"ח ונסגור את הפינה הזו אחת ולתמיד לשמחתם של כל הנוגעים בדבר...).

"יס, ווי קאן!!!"-יש חיה כזו מסקרה טובה במחיר שפוי!

ה"בסדר+"
"Chubby Stick"-"Clinique"

כן...כן...אני יודעת שאני מסתכנת בלהיות פה מאד לא פופולארית במיוחד בבואי לבקר מוצר שדי גמרו עליו את ההלל בביקורות בבלוגיספירה לאחרונה, אבל נו...שויין.
מדובר במוצר מרכך ומלחך לשפתיים (Moisturizing lip colour balm) המגיע במבחר גוונים. אני קיבלתי לדגימה את הצבע "Woppin' watermelon#06" שהוא סוג של וורוד בייבי. האפקט המתקבל על השפתיים הוא מעין רמז של גוון שמאד אהוב עלי ושהיה חסר לי במוצרים דומים. את מרבית הקרדיט הנוסף אני נותנת לצורת האפליקציה שלו. כשמו כן הוא, נראה כמו עיפרון שמנמן שתחתיתו מסתובבת ומוציאה את המוצר ע"פ הצורך. ממש גאונות לשמה לטעמי, במיוחד כשמדובר במוצר שפתיים: קל לתפעול, ידידותי לנשיאה בתיק ובכלל נאה למראה; המרקם חביב והצבע המתקבל, כיאה לבאלם, אינו רווי לגמרי שזה לחלוטין הגיוני; בנוסף, "קליניק" הינם חלק מתאגיד "אסתי לאודר" העולמי שאינו עושה ניסויים בבע"ח ועל כן מגיע להם שוב שאפו, פעם אחר פעם.
אז למה חוסר שביעות הרצון? ובכן, למוצר שקיבלתי ישנו ריח חריף מאד של "איפור" (וכל חובבת איפור באשר היא יודעת בוודאי למה כוונתי). עד כדי כך חריף שאני מריחה אותו לפחות בדקות הראשונות של האפליקציה על השפתיים. שנית-בניגוד לבאלמים אחרים שאני מכירה, עבורי הוא איננו לחותי דיו על השפתיים ולאחר זמן מה הרגשתי אפילו תחושת יובש מעצבנת (תחושה שאינני חשה לעולם במוצר דומה של "מאק" או אפילו בשימוש במלחחי השפתיים של "לאבלו"). אני מודעת לעניין שיש מצב שהתחושות הללו הן סובייקטיביות לגמרי ובכל זאת. יחד עם זאת-בהחלט אמשיך להשתמש בו, בעיקר מכיוון שהוא זמין וקל לשימוש ויש לו בהחלט צבעים משגעים. אז כן, בהחלט אפשר...

הצ'אבי של "קליניק"-תודו שהאימג' עושה ללקק את השפתיים...

ה"ממש אין צורך!"
קיט מברשות של "הלו קיטי" במהדורה מוגבלת, בלעדי ל"Sephora"

נו, לא מפתיע...נכון?! הייתי פשוט חייבת...לא עמדתי בפיתוי (וחבל שכך!).
למיטב ידיעתי, הקיט זמין אך ורק ברשת "ספורה" בארה"ב, ומכיוון שהרשת איננה ממענת לארץ-נאלצתי לשחד חברה טובה שתשלח לי אותו (ותודה ליאורי;-*).
הקיט מגיע ארוז בהידור רב בתוך קופסא יוקרתית. המיכל של המברשות, קרי-קיטי, עשוי מפלסטיק קשיח מצופה בצבע כרום מבריק ובתוכו המברשות, שמגיעות בגודל מוקטן וצבועות בוורוד. המברשות היו גם האכזבה הגדולה ביותר ברכישה: לא איכותיות או יחודיות במינן ובהחלט לא שוות את כל ה"הייפ" סביב השת"פ המגניב הזה. הן עשויות סיבי טקלון ודומות לעוד אלפי מברשות זולות למראה שניתן להשיג ברחבי הרשת (בכלל זה באיביי), בעלות של דולרים בודדים. למעט הכיתוב עם שם המותג "HELLO KITTY" אין עליהן שום דבר אחר ייחודי היוצר זיקה ביניהן לבין המיכל המהודר שבו הן נמצאות. נמסרו ללא כאבי לב מיותרים ולאחר כבוד לאפרוחית לצורכי משחק; המחיר, מאידך, גבוה למדי-50$ בעבור כל הקיט, או אם תרצו בפשטות ובבוטות: חמישים הדולר המופקעים ביותר שהוצאתי בעבור מיכל של כוס מברשות בצורה של "הלו קיטי"...
לוותר, אבל לגמרי!!!

כי על טימטום משלמים, וביוקר!: מימין-חלק ממוצרי הקולקציה של "הלו קיטי" ל"ספורה"; משמאל-הקיט עצמו.

זהו להיום יקיריי, נשתמע בקרוב (בשאיפה...:-P).
תגובות, טענות ומענות יתקבלו בשמחה היכן שנוח לכם!

milkysmile

14 comments:

 1. ברוך שובך ציפורה,
  פרנסה לפני הנאה? הפרנסה שלך זו הנאה, אם הייתי מתעסקת עם איפור כל היום היה לי מאוד מאוד נחמד...
  נכון, בבלוגספירה יש התלהבות מהצ'אבים האלו. אבל צתערת, כמו שכתבתי איפשהו בשטף ההתלהבות של כולן, בשביל מה שהם עושים אפשר לקנות לבלו... יש לו גם ריח טוב ולא מייבש את השפתיים...
  נכון, על טמטום משלמים, אבל לפחות את נהנית מההלו קיטי שלך. מכל הקולקציה הזו הדבר היחיד שאולי הייתי רוצה זה את המראה החמודה, אבל המחיר המופרך הופך אותה לממש מיותרת.
  נפגש כאן עוד חצי שנה?...P-:

  ReplyDelete
 2. נביילה!!!
  לא נעים לי לומר-גם את המראה רכשתי בעוונותי...:-P
  אכן טימטום מיותר...
  ולכי חפשי "חצי שנה"!!!
  קלפטע!

  ReplyDelete
 3. היי! אהבתי...(פעם ראשונה שמגיבה פה!)
  לגבי המסקרה קיבלתי אותה פעמיים מתנה מהחברה...והיא באמת מצוינת להפליא!
  לגבי הצ'אבי של קליניק - אהבתי את השם! שמתי עיין עליו באחד ממסעות הקניות שלי...יש מצב שאנסה אותו...אעם כי לא הבנתי עדיין איך מחדדים שמנמן שכזה!?
  והכי מזל שנכנסתי! ושלא קניתי את הקיט הזה!

  קצר וקולע!
  תודה!
  :)

  ReplyDelete
 4. היי אלה, ברוכה הבאה!!!
  לגבי שאלתך-זה כל היופי-לא מחדדים, הוא הלוא נמרח בשימוש על השפתיים. דמייני לך מעין עיפרון מכני ענק לשפתיים-זה המוצר!
  תודה ולהשתמע;-)

  ReplyDelete
 5. יעל-

  כמה כייף שחזרת :)
  אחרי כל ההייפ של הצ'אבי סטיק- התגובה שלך דיי הורידה לי ממנו.
  לא בא לי על משהו שייבש את השפתיים שלי [שגם ככה יבשות להחריד].

  כייף שאת פה [ובשאר המקומות]
  נשיקות

  ReplyDelete
 6. היי מותק...
  קודם כל תודה:-*
  שנית-אני מציעה לך לנסות. תחושת היובש הזו יכולה להיות מאד אישית...אולי לך זה לא יקרה?

  ReplyDelete
 7. יאיי! חזרת! :)
  פוסט גאוני כתמיד!

  רק אותי האפליקטור של הלאש ארכיטקט ממש ממש מלחיץ? יש בו משהו חייזרי מוזר.

  לגבי הצ'אבי סטיקס- אני יודעת שאני לא צריכה את המוצר הזה, אני יודעת שאין לי מה לעשות איתו, אני יודעת שהוא ישכב ויצבור אבק במגירה והבור בכיס יצבור עוד כמה סנטימטרים. ובכל זאת ממש מדגדג לי באצבעות לקנות אחד. או שניים. או את כולם :/

  ולגבי קיטי- אני בטח אהיה מנודה מהבלוג לנצח, אבל החתולה הזו פשוט לא עושה לי את זה [אבל הקצה הורדרד החמוד של המברשות דווקא ממש כן]

  ReplyDelete
 8. אזכור לנסות את המסקרה-רק כי אמרת.
  גם אני לא מתלהבת מצאב'יס האלה כי יש כל כך הרבה באלמים צבעוניים במחירים הרבה יותר נוחים
  באסה על מברשות, אני יודעת עד כמה התלהבת מהן :(

  ReplyDelete
 9. איזה כיף שחזרת לכתוב!!!

  ReplyDelete
 10. אלטר יקירה-לא הבנתי מה מוזר באפליקטור של המסקרה, או שמא פיספסתי משהו?:-O
  לגבי קיטי-נו שויין-ככה ישאר עבורי יותר, מחועחעחחעע!!!
  מירנוצ'קה-כבר שכחתי מבאסת המברשות, אפרוחית נהנית מהן מאד;-)
  אנונימוס-תודה!!!
  תודה לכולכם על התמיכה והחיבוק החם
  כיף לחזור;-D

  ReplyDelete
 11. כייף לקרוא...
  שאלה מנג'סת - יכולה להגיד משהו על המסקרה בהשוואה ללאש ארכיטקט הרגילה?
  ואגב, מהתגובה של הדוברת בקשר לניסויים באמת אי אפשר להבין כלום...

  ReplyDelete
 12. וואו, קשה לי לומר. כפי שציינתי-אלה מוצרים שאני מקבלת לביקורת. את של לוריאל אני לא קונה עצמאית כך שלא ניסית את הלאש ארכיטקט הרגילה. לגבי תגובת הדוברת, בקיצור ולעניין: התאגיד עצמו אינו מבצע ניסויים כבר משנת 1989. הוא כן מודה שהוא עובד עם ספקים חיצוניים שהפיקוח לגבי מידת עשיית/אי עשיית ניסויים בבע"ח הוא מעבר ליכולתם
  אני חייבת לזקוף לזכותם את העניין (וניתן לקרוא על הבעייתיות הרבה הזו גם באתר של PETA) שהם מציינים נקודה מאד בעייתית בנושא-עד היכן יכול תאגיד לפקח על העניין, והאם אלה שבאמת מתחייבים שלא לעשות ניסויים בבע"ח ב-א-מ-ת אינם משתמשים גם במרכיבים שנוסו על בע"ח.
  זו בעיה מורכבת ללא ספק!

  ReplyDelete
 13. בדיוק ניסיתי אתמול את הצ'אביס שוב בסניף המשביר ושוב לא הצלחתי להתלהב מספיק עד לכדי רכישה...
  ברוכה השבה - למרות שאני מחוברת אליך גם ככה דרך 3 פלטפורמות שונות בפייס ;))

  ReplyDelete
 14. תודה רבה מותק...:-)
  הם קורצים לי שוב בהחלט רק בגלל נוחות השימוש והזמינות שלהם...
  וואו-אני מיני סלב!

  ReplyDelete