Search This Blog

About me (A.K.A-"Yafutoo")

My photo
ISRAEL, Israel
בוגרת "שנקר" במגמה לעיצוב אופנה. מאפרת משנת 97', מתוכן ארבע שנים בחברת "מאק". כיום פרילאנסרית בתחום האופנה והביוטי, ניהלה במשך כשלוש שנים את פורום איפור וציור גוף ב"תפוז" ומשמשת ככתבת עצמאית בפורטל הלייף-סטייל האינטרנטי של "הארץ"-"אונלייף" ובעיתון "גו סטייל". מכורה קשות לבלולה, הבת שלה, ל"הלו-קיטי" ולנעליים-רצוי של "פראדה" ו"מיו-מיו", אקססוריז מטורפים, בגדים מיוחדים וכמעט כל דבר שקשור לאופנה ולסטיילינג.

Tuesday, January 18, 2011

כמה כאב "שנפסי", כמה כאב...


לא תיארתי לי שזה יכאב כל כך. באמת שלא. היית כבר קשיש עד מאד, היו לך חיים ארוכים, יפים ומאושרים וחשבתי שהכנתי את עצמי נפשית לזה היטב. שאני כבר מחושלת בפני היום הלא רחוק הזה. היום בו ניסע ביחד אל הוטרינר בפעם האחרונה בחייך.
יש כאלה שירימו גבה: "הלו, כולה כלב. כמה פאתוס. נכון, מבאס אבל וואלה, קצת פרופורציות..."
נכון. כולה כלב. וזה נכון שאכלתי כאפות קשות יותר בשנים האחרונות. רק שנדמה לי פתאום שהכאפה הזו, האחרונה, הגם שהיתה צפויה-כואבת יותר ממה שחשבתי, כי היא סוגרת לי מעגל על תקופת חיים שלמה.

שני גושים של אושר: 15.12.1995-"שנפסי" ו"ווינסטון" נולדים לאמא "ליבי" ולאבא "נזק"

15 שנים היינו ביחד. 15 שנים! הכרת אותי מהרגע שנולדת ועד הבל הנשימה האחרון שנשמת בזרועותי. עברת איתי שמחות וכאבי לב, פרידות, שינויי קריירה והתחלות חדשות. ליווית אותי בנאמנות כמעט בכל שנות בגרותי העצמאיות. התחתנתי, חוויתי אובדן של אם אהובה, הפכתי לאמא, התגרשתי-ואתה תמיד היית לצידי. עם ה"טונטואיות" האופיינית שלך, עם כשכוש הזנב המטופש, עם הליקוקים החמים גם כשבכיתי לצידך כשהיה לי רע, והיה לי רע כל כך הרבה פעמים. אבל גם היה לי טוב. ותמיד היית שם. מנוקד ועולץ.
"סבתא" רחל תמיד קראה לך בצחוק "חסיד אומות העולם". בניגוד מוחלט להתנהגות המופרעת שלך בחוץ, התנהגת באצילות נפש לכל אסופי הרחוב שהבאתי לאומנה אצלנו בבית. גידלת כל כך הרבה חתולים וכלבים שהיריעה קצרה מלהכיל את כולם. כולם היו ילדיך, מי יותר, מי פחות. לכולם התנהגת בכבוד, כמו הנסיך האמיתי שהיית. שהינך עדיין, אצלי בלב, לנצח.

"שובב אני, אני שובב, אך לב לי לב זהב..."-הנסיך בבחרותו מדגמן עם חברות

מה אומר כעת לאפרוחית בת השלוש שמכירה אותך מאז שנולדה? איך אסביר לאן הלכת ולמה לא תשוב יותר? את מי היא תחבק ברוך ותלחש באוזנו "כואב לך שנפסי? או, מסכן שלי. בוא אני אעזור לך לקום...". למי היא תשחיל מתחת לכסא, כממתיקת סוד בין שניכם, חתיכת עגבניה מארוחת הערב? ומי יציק וירייר עליה כאילו מדובר באומצה עסיסית במיוחד כשהיא תכרסם תפוח על הספה?

ימים של אושר-כי האהבה הטהורה מגיעה בכל מיני צורות, גדלים וזנים:"שנפסי" ואפרוחית בחברות גדולה

קערת המים המיותמת שלך עדיין עומדת בחוץ, מחכה שתשתה את מחציתה ואח"כ תטפטף על כל הרצפה כשאני צועקת עליך בעצבים. ואתה תסתכל עלי ותקרוץ:"יאללה אמא, מה הסרט? כולה כמה טיפות מים...הנה אני אלקלק אותן כדי שתרגעי!". ואז תגש אל המרבץ שלך, "תתפיח" את השמכות ותצנח עליהן באנחה קורעת לב, אכן, קשים הם חיי כלב.
כמה קשה היה לראות את קריסת גופך הכחוש לנוכח חדות המחשבה וזיק הילדותיות שנשארו בעיניך החכמות עד ליומך האחרון. תאבת את החיים. לא רצית ללכת...אני יודעת. אבל גופך בגד בך ואני לא יכולתי לשאת יותר את מראה הכלב האצילי שלי, שהפך לעור ועצמות, שלא הצליח לעמוד יותר בצורה עצמאית-אבל עדיין למראה חתול מתגרה ברחוב, ניסה נואשות לדדות לעברו. להראות לו מי עדיין מלך השכונה. ניסיתי לעשות כל שביכולתי עבורך, אבל ידי היתה קצרה מלהושיע. רציתי, באמת שרציתי. אני כל-כך מצטערת.
אז אני משחררת אותך יפה שלי, רוץ לך נסיך אצילי ומנוקד. אתה חופשי עכשיו כמו הרוח הפראית שפיעמה בתוך הנשמה הענקית שלך. רוץ לך בשדות הציד הנצחיים אל החברים שלך. מי יודע, אולי גם סבתא רחל מחכה לך שם. שמור עליה עבורי. תאמר לה שאני מתגעגעת, לשניכם...כל כך!!!

לנצח תהיה כלבי הראשון, היחיד והמיוחד

לזכרך כלב ברוד, "שנפסי" שלי (12/1995-1/2011)

(*לכתבה ב"ONLIFE")

לאתר שלי:www.yaelmakeup.co.il
כתבו אלי:yaelmakeup09@gmail.com
milkysmile

15 comments:

 1. :( זה לא חסר פרופורציות אף פעם כשמדובר בבעל חיים. משתתפת בצערך.

  ReplyDelete
 2. אוי... קראתי עם דמעות בעיניים..
  בייחוד את 2 הפסקאות האחרונות :(
  משתתפת בצערך
  אני יודעת איך שנקשרים אליהם...
  הכלבה שלנו איתנו כבר 7 שנים. הזמן עובר מהר :/

  ReplyDelete
 3. בהחלט כואב לאבד כאלו חברים טובים, השתתפותי בצערך.

  ReplyDelete
 4. כל-כך עצוב...
  שולחת חיבוק מנחם ומקווה שמעכשיו תחווי רק בשורות טובות.

  ReplyDelete
 5. לאבד חיית מחמד זה אחד הדברים הכואבים ביותר שיש החזיקי מעמד יקירה!

  ReplyDelete
 6. ליפגלוסית-אינשאללה שתבדל"א!
  הרמוני, וואניטי, ליב-תודה על המילים החמות. זה עוזר מאד...
  תודה!

  ReplyDelete
 7. ממש הצטערתי לקרוא!
  כיבדת את זכרו כשכתבת עליו כל כך יפה.
  תיהיי חזקה.

  ReplyDelete
 8. אני קוראת אותך בסתר הרבה הרבה זמן ואת כל כך מוכשרת ומעניינת , הפעם הייתי חייבת להגיב שלא כמנהגי ,
  כתבת כל כך יפה וממש עלו בי דמעות , כלב הוא כזה חבר לא יאומן , 15 שנים חולקים חיים ביחד , זה אבדן כל כך משמעותי וכואב , ואני משתתפת בכאבך ומבינה אותך מעומק לבי , אני רק יכולה לומר שתזכרי שהענקת לו חיים טובים וחמים , ושזכיתם להכיר זה את זו ולעבור שמחה ועצב ודאגה וחום ביחד , אחד בשביל השני , זה מקסים , זכיתם זה בזו .. אני מאחלת לך הקלה לאט לאט עם הזמן , וזה ברור שחבר כזה טוב וחמוד אף פעם לא שוכחים באמת

  ReplyDelete
 9. אלה-תודה לך!
  A-NUT, מאד ריגשת אותי בתגובה שלך. זה כל כך הזכיר לי את השיר "זכיתי לאהוב" לפתע...
  תודה רבה לך!!!

  ReplyDelete
 10. לא מכירה אותך, אבל הסיטואציה כל כך מוכרת. וכל כך עצובה. לא חשוב כמה נזכיר לעצמנו שדאגנו להם לחיים טובים, שטיפלנו בהם, שהם באמת חיו כמו מלכים - זה עדיין כואב, וזו עדיין פרידה. אם זה עוזר במשהו, אז שתדעי שהזמן באמת מביא נחמה. מאחלת לך רק טוב.

  ReplyDelete
 11. תודה לך יקירה..כן, זה כואב, אף על פי ולמרות הכל
  ובכל זאת-בשבוע הבא נלך יד ביד אפרוחית ואנוכי לאמץ כלב חדש מאחת מהעמותות. ניתן חיים חדשים לנשמה תועה ונדע, כמו שאמרתי לה, ששנפסי ישאר אצלנו בלב לנצח!
  תודה לך:-)))

  ReplyDelete
 12. היי יעל,

  "מכירה" אותך מהפורום...
  אני בדרך כלל לא מגיבה
  הפעם, קראתי את הפוסט
  והדמעות פשוט נזלו מעצמן.....
  אני משתתפת בצערך
  ובטוחה שאיפה שהוא לא נמצא, הוא זוכר אותך
  וטוב לו.
  טישיו, מישהו??
  טל.

  ReplyDelete
 13. רק עכשיו ראיתי והאמת במקרה כי אני רגל לפני נטישה של המחשב סופית לשנת לילה...

  יום מלא התרגשות אני משערת, מלא ברגש.

  כואב אין מילים כמה כואב.
  אנשים פשוט לא מבינים שכלב, זה שמלווה אותנו בלי מילים, הוא עולם ומלואו.
  אנחנו בני האדם לא מפסיקים לדבר, מקשקשים ומקשקשים בלי סוף, אבל המחוות האמיתיות, מלאות הרגש, הקבלה, ההבנה, מגיעות דווקא מאותם הולכים על ארבע, שכללי הטקס, האגו, לא מעניינים אותם, והם שם, בלי מילים

  היום הרהרתי במערכת היחסים ההזויה שהיתה לי עם אולי (אמא של אריק) חשבתי כמה מערכת ה יחסים שלנו היתה קרה, את יודעת מה, קפואה, היא רבצה לידי, אני ישבתי לידה, בסמוך, בלי נגיעה. היא התנחמה מהקרבה שלי, ואני משלה. כל פעם שקמה, המבט שלי עקב אחריה, כל פעם שזזתי זזה אחרי ואם התרחקה, תמיד זרקה את המבט אחורה להיות איתי בקשר המנטלי הקפוא הזה.
  בלי מילים, ובלי המון מגע (תמיד אמרתי - שתי אוטיסטיות) ועדיין אחד הקשרים הכי משמעותיים שלי. אני מרגישה שתלשו לי איבר מהגוף, איבר שאף פעם לא היה מחובר אלי, ואף פעם לא היה "קרוב אלי" פיזית. זה לא אריק שמחפש מושי-פושי כל היום, זה משהו אחר, משהו קוסמי-קסום, קשר מסוג אחר.

  מה שרציתי היה אחד לאחד אריק, היא, הקפואה הזאת, נתנה לי, הקפואה השניה, בדיוק מה שביקשתי ועזבה אותי יחד עם המתנה הזאת.
  הוא לימד אותי המון, הוא לימד אותי להיות מי שאני היום, הרבה יותר רכה ומרוככת, הרבה יותר חמה.

  ואנשים חושבים שלכלבים אין משמעות שעם השקט שלהם הם "לא עושים כלום".
  תמיד שואלים אותי - מה אריק יודע לעשות
  ואני תמיד עונה - שום דבר, מה הוא כבר יכול לדעת הדביל הזה.

  אבל האמת, שהוא ידע על חום הרבה יותר משאני אי פעם ידעתי, והוא לימד אותי. הברווז הקטן הזה, היצור ה"זניח" הזה, ה"סתם כלב",

  ואנשים עוד שואלים אותי בשביל מה אני צריכה אותו.
  אני לא יודעת להגיד בשביל מה אני צריכה אותו, ואם אני ידועת, זה הרבה יותר מידי מילים. אני רק יכולה להגיד שאני צריכה אותו וזהו. שאני לא יכולה להיות מי שאני בלעדיו. ושלעולם אהיה חסרת צלע, הצלע שלה.

  סליחה על החפרנות בשעת לילה זו. וסליחה על עודף האמוציות. זה מה שיצא מקריאה על השנפסי שלך.
  מאחלת לך שהוא תמיד יהיה בזכרון שלך, שלא משנה איזה כלב יבוא אחריו, תמיד הזיכרון של שנפסי ישאר חרוט לך בזכרון ושכך תאפשרי לו חיי נצח, גם אם לא חיי נצח של ממש, לפחות נצח החיים שלך.

  מחבקת מרחוק (רק בזכות אריק) - מיטל.

  ReplyDelete
 14. ואוו כמה ריגשת אותי, אני יודעת איך זה לחיות עם כלב וכמה זה קשר אפילו יותר הדוק מבן אדם ממש כמו בן משפחה.
  לי יש 3 כלבות ואני אפילו לא רוצה לחשוב מה יקרה שהגדולה בת 16 שחס וחלילה יקרה לה משהו.
  אני כולי דמעות את לא מבינה כמה ריגשת אותי
  שולחת הרבה חיבוקים וחום ומשתתפת בצערך ואני בטוחה שעכשיו טוב לו :)

  ReplyDelete