Search This Blog

About me (A.K.A-"Yafutoo")

My photo
ISRAEL, Israel
בוגרת "שנקר" במגמה לעיצוב אופנה. מאפרת משנת 97', מתוכן ארבע שנים בחברת "מאק". כיום פרילאנסרית בתחום האופנה והביוטי, ניהלה במשך כשלוש שנים את פורום איפור וציור גוף ב"תפוז" ומשמשת ככתבת עצמאית בפורטל הלייף-סטייל האינטרנטי של "הארץ"-"אונלייף" ובעיתון "גו סטייל". מכורה קשות לבלולה, הבת שלה, ל"הלו-קיטי" ולנעליים-רצוי של "פראדה" ו"מיו-מיו", אקססוריז מטורפים, בגדים מיוחדים וכמעט כל דבר שקשור לאופנה ולסטיילינג.

Saturday, January 8, 2011

המרדף אחר האדום הגדול!


כתבה חדשה שעלתה אתמול ב-"ONLIFE" על אחד מהנושאים החמים המדוברים ביותר בעולם האיפור, השפתון האדום. קבלו-קבלו בנשיקה לוהטת, ממני...;-*

אחד מנושאי האיפור החמים שלנצח ישארו רלוונטיים הם השפתיים האדומות. משהו בצבע, בדימוי שנלווה אליו וברלוונטיות התמידית שלו הפכו אותו לעדכני מאז ומתמיד. משחר ההיסטוריה נחשבו שפתיים אדומות לנחשקות במיוחד בגלל שהן סימלו בריאות וחיוניות-תכונות הכרחיות להמשך קיום הגזע האנושי. עם התפתחות הציביליזציה וברבות הדורות הן הפכו לסממן מיני מובהק של ממש.
השפתון האדום עבר אין ספור גילגולים ואינטרפטציות וצבר ברבות השנים תדמית שקשרה אותו לעושר ויוקרה, הצלחה ומעמד, סקס ומיניות ואפילו כוחניות ושררה. בהתחשב בכל אלה, לא מפתיע שהוא הפך לחידה איפורית מתעתעת ולו רק בשל העובדה שבקלות רבה ניתן לטעות איתו ולגרום בשל כך לתוצאות הרות אסון בכל קנה מידה אסתטי ואיפורי.כוחניות, סקס, אלגנטיות ושיק-הכל בגוון אחד. מימין לשמאל: פרסומת לשפתון של "איב סן-לורן"; פרסומת לשפתון של "קליניק"; פרסומת לשפתון של "וואו" קוסמטיקס; מראה החורף של "שיק"; איפור הדוגמניות של לגרפלד בתצוגות סתיו/חורף 2011, בחסות אמני האיפור של "מאק" (צילומים:יח"צ ויח"צ חו"ל)

שאלת השאלות ו"עקב האכילס" של הגוון הזה היא האם הוא אכן מתאים לכל אחת, ואם כן, כיצד ניתן להתאים אותו באופן אישי. בכדי לפשט לכן את העניין אאלץ, ברשותכן, להיות דידקטית לכמה רגעים. ברגע שתפנימו ותבינו את העניין שאני עומדת להסביר, ייקל עליכן להתאים לעצמכן גוון מדוייק שיחמיא לכן באופן אופטימלי.
אדום הוא למעשה אחד משלושת צבעי היסוד והוא אמור, בשינויי ניואנסים קלים, להחמיא לכל גוון עור. השינויים הללו באים לידי ביטוי בתתי הגוון שלו, ומעניקים בפועל את הוורסטיליות הרבה, עד כדי הפיכתה לישימה בעבור כל אשה.
תתי הגוון מתחלקים לשתי קבוצות: קבוצה קרה וקבוצה חמה. הקבוצה הקרה מכילה בתוכה גווני אדום אשר מעורבבים עם גווני כחול והקבוצה החמה מכילה גווני אדום אשר מעורבבים עם גוונים של צהוב. ההתאמה כשלעצמה מאד פשוטה ולוגית: אם הגוונים שלך הם "חמים" יחמיאו לך גווני אדום חם. אם הגוונים שלך הם "קרים", אדום קר יתאים לך יותר.
מציאת הגוון האישי שלך, היא קצת יותר טריקית ומבוססת למעשה על שלושה פרמטרים חזותיים: צבע השיער שלך (הנוכחי, מן הסתם), צבע העור וצבע העיניים. גם פה החלוקה היא ע"פ מדדי "חום/קור" כשלצורך ההדגמה אתן את מקרי הקיצון הברורים: אם שיערך ג'ינג'י, עינייך חומות ועור פניך מנומש, הגוונים שלך הינם גוונים "חמים" באופן מובהק, ולכן יתאימו לך גווני שפתון אדומים וחמים: אדום-בריק, אדום-חמרה, אדום-ברונזה וכיוב'. אם, מאידך, גוון עורך בהיר ו-וורדרד, עיניך כחולות ושיערך בלונדיני-הגוונים שלך נוטים יותר לסקאלה ה"קרה" והאדומים שיתאימו לך הם קרים ונעים על הסקאלה של גווני האדום-פוקסיה. המקרים היותר קשים לאבחון הינם המקרים בהם ישנם גם אלמנטים קרים וגם אלמנטים חמים בפנים, ולכן יתכן מצב שבו יתאימו לך גם גוונים כאלה של אדום וגם כאלה. במקרים הללו, אין טוב ממראה עיניים. פשוט צריך להתנסות ולהתלבט לגבי הגוון המחמיא ביותר.האם את חמה או קרה? במרכז-גלגל צבעי היסוד; מימין-שפתון אדום חם במראה החורף של "אסתי לאודר"; משמאל-שפתון אדום קר על גבול הפוקסיה, ממסלול התצוגה של "וונה-קאווה" לסתיו/חורף 2011, בחסות אמני האיפור של "מאק" (צילום יח"צ ויח"צ חו"ל)

טיפים ונקודות שכדאי לזכור בבחירת שפתון אדום

*אדום הוא אדום הוא אדום! אם את לא מתאפרת על בסיס יומיומי, האימפקט שלו על הפנים יכול להראות לך מאד בוטה. אם את מחפשת גוון של אדום פחות דומיננטי נסי לבחור מוצר שרמת הפיגמנט בו איננה גבוהה. מוצר עמיד בעל גימור מט יהיה בעל ריכוז פיגמנט גבוה וכיסוי מלא ומכאן גם דרמטי יותר למראה. מאידך, מוצר לחותי (כמו גלוס או שפתון המועשר בלחות) יהיה בעל ריכוז פיגמנט נמוך ובעל כיסוי קל יחסית, וסביר להניח שפחות "יצעק" לך בעין, אבל בהתאמה, גם יהיה פחות עמיד לאורך זמן.


שני, ארגמן ואדום-מכל סוג, מרקם וגימור:
1.“קליניק", 2. “ביוטי קייר", 3. “וואו" קוסמטיקס, 4. “לוריאל", 5. “מאק", 6. “לנקום", 7. “סיסלי", 8. “שיק", 9. “אסתי לאודר", 10. “רבלון", 11. “גרלן" (צילום: יח"צ ויח"צ חו"ל)
.


שקפקף או אטום, עמיד או לחותי?
1.“פיור קולור גלוס"של "אסתי לאודר", 140 ש"ח 2. “ליפ לאקר" של "מאק", 96 ש"ח 3. “פרו-לונגוור ליפ קולור" של "מאק", 126 ש"ח 4. “ליפ אנהנסינג גלוס" של "סמאשבוקס", 85 ש"ח 5. ליפגלוס פרח של "שיק", 25 ש"ח 6. “לאסטרגלאס" של "מאק", 89 ש"ח (צילום: יח"צ ויח"צ חו"ל)

*מכיוון שהפיגמנט בשפתונים האדומים מאד מרוכז יש לו לעיתים נטיה להכתים את השפתיים גם לאחר הסרת המוצר. קשה לקבל מדד אובייקטיבי של הגוון האמיתי אם מתנסים ביותר משלושה מוצרים האחד אחרי השני. על מנת לוותר מראש על תתי גוון אשר אינם מחמיאים לך, גשי למראה קודם האפליקציה והניחי את המוצר בסמוך לפנייך כדי שתוכלי לעמוד על מידת התאמת הגוון לפנים.
*מרבית הנשים הישראליות הינן בעלות גוון עור חם עם תת גוון צהבהב (האשימו את האקלים באזור, אם תרצו). נסי קודם שפתונים אדומים בעלי תת גוון חם-מירב הסיכויים שאלה יתאימו לך יותר.
*את מתקשה להחליט מהו תת הגוון של השפתון האדום שאת רוצה לנסות? קרבי אליו תכשיט מזהב או מכסף. האדומים הקרים ישתלבו בהרמוניה עם תכשיטי הכסף, החמים-עם תכשיטי הזהב.
*אפליקציה קלאסית של שפתון אדום מחייבת דיוק מירבי. הקפידי לתחום את שפתייך היטב בתוחם הזהה בגוון לצבע השפתון ואל תתפתי לרמות את גודלן הטבעי של שפתייך. בגוונים מהסוג הזה כל מעשה רמיה, קטן כגדול, בולט שבעתיים.
*ע"מ שלא ליצור מראה עמוס ומאופר לעייפה הקפידי על איפור עיניים מינורי. קצת מסקרה שחורה להדגשת הריסים ותיחום העין בעפרון רך ומטושטש או באייליינר יתנו לך מראה קלאסי ומתוחכם אבל לא עשוי מדי.

עד כאן השיעור התיאורטי, עכשיו הגיע זמן הפרקטיקה-שלכן.
עדיין מתקשות בהבנת הנקרא וביישום? אתן מוזמנות לכתוב לי פה ואשתדל לענות לכן כמיטב יכולתי.

לאתר שלי:www.yaelmakeup.co.il
כתבו אלי:yaelmakeup09@gmail.com


milkysmile

5 comments:

 1. לשמחתי כבר מצאתי את האדומים שלי (קרים קפואים...), עכשיו נשאר שיהיה לי גם האומץ ללכת איתם יותר מעכשיו. תמיד זה נראה לי צועק מדי. הלוואי שאשתמש בהם יותר, בינתיים הכי בשימוש זה הלובלו האדום...

  ReplyDelete
 2. אחלה סקירה מעמיקה מעניינת ומאוד רחבה...אני אישית מאוד מאוד אוהבת את המוצרים של אסתי לאודר,בלי סיבה מיוחדת סתם הרגל ישן ואני אשמח להמלצות חמות וספציפיות למוצרים חדשים

  ReplyDelete
 3. דנרה-התחלה טובה. גם אצלי הוא בשימוש יומיומי
  הרמוניקה-תודה יקירה
  לימודי-תודה גם לך. לאסתי לאודר יש אכן מוצרים מעולים. אני מאד מאד אוהבת את מוצרי השפתיים שלהם-כמעט מכל הסדרות
  קשת גוונים נפלאה, יש עליהם כמעט תמיד איזה מבצע והריח שלהם.....
  <3

  ReplyDelete
 4. היי
  תודה על הפוסט, הוא ממש ממש אינפורמטיבי. נראה לי הראשון המקיף ביותר על אודמים אדומים בבלוגים בעברית :)

  תמיד אהבתי אודם אדום, כל כך קלאסי ויפה.

  ReplyDelete