Search This Blog

About me (A.K.A-"Yafutoo")

My photo
ISRAEL, Israel
בוגרת "שנקר" במגמה לעיצוב אופנה. מאפרת משנת 97', מתוכן ארבע שנים בחברת "מאק". כיום פרילאנסרית בתחום האופנה והביוטי, ניהלה במשך כשלוש שנים את פורום איפור וציור גוף ב"תפוז" ומשמשת ככתבת עצמאית בפורטל הלייף-סטייל האינטרנטי של "הארץ"-"אונלייף" ובעיתון "גו סטייל". מכורה קשות לבלולה, הבת שלה, ל"הלו-קיטי" ולנעליים-רצוי של "פראדה" ו"מיו-מיו", אקססוריז מטורפים, בגדים מיוחדים וכמעט כל דבר שקשור לאופנה ולסטיילינג.

Thursday, February 5, 2015

פוסט הגבות המלא, הגדול, השלם והבלתי משוחד!

או...איך לעצב גבות באופן מושלם, גם אם אין לך יותר מדי שיערות

הפוסט הזה עלה היום לאתר ONLIFE, כחלק מסדרת הטורים שלי ל"סופר פארם". אני מעלה לכאן את שכתוב הטור המלא שבו גם המלצות עבור מוצרי חברות אחרות-מקצועיות ואחרות, אשר אינן נמכרות בפארמים.

על האבולוציה שעברו הגבות הנשיות משחר ההיסטוריה מישהו עוד יעשה סדרה סטייל "היה היה". החל מגילוח טוטאלי בתקופת הרנסנס, דרך שנות העשרים של המאה העשרים, בה הן צויירו כחצי עיגול כדי לשוות מראה תמים וילדותי לנשים הנעריות של תקופת הצ'רלסטון ועד למהפך הברוק שילדסי, במראה הגבות הפרועות והעבותות של שנות השבעים באותה המאה. בכלל, אם יש משהו שיכול לתמצת לכדי משפט אחד את יחסי האהבה-שנאה שיש לנשים עם פס השיער הזה מעל לעיניים שלהן, הרי שזה המם הגאוני הזה.


גם חוקרי התנהגות ואדם הפנימו מזמן שהגבות משמעותיות לפנים האנושיות. הן למעשה אלו שמכתיבות את הרושם הראשוני לגבי ההבעה של האדם העומד מולנו-האם הוא "מתפלא", "כעוס" או אפילו "לעגני" למראה.
בתחום היופי והאסתטיקה, אם לפני כעשור היה תחום עיצוב הגבות שמור רק לבעלי מקצוע שעסקו בהסרת שיער וקוסמטיקה כללית, הרי שבשנים האחרונות הצטרפו גם חברות האיפור למשחק, תוך כדי הבנה כי הן חייבות לתת מענה למתאפרת הממוצעת מן השורה אשר חפצה להשיג "טוטאל לוק" איפורי, כשהכנת וסידור הגבות, מהווה חלק הכרחי ממנו.
היום, כאמור, יש חזרה לשורשים (תרתי משמע) ולמראה גבות מלאות ועבות, אם כי מסודרות למשעי.
אפעס, מה יעשו אלו שבצעירותן מרטו את עצמן לדעת וכעת נותרו קרחות מכאן ומכאן?
ובכן, בטור הזה אנסה לתת לכולן מענה ולעשות קצת סדר בדברים.


מהי צורת הגבה האידאלית?


האם יש בכלל "חיה" כזו?
ובכן, כן...סוג של.
צורת הגבה האידאלית בעשור האחרון היא כצורת כנף השחף.
נשמע פיוטי לאללה, אבל בעקרון קל למדי ליישום.
טכנית-קו הגבה האידאלי אמור להתחיל במקביל לזוית העין הפנימית (באזור האף) ולהסתיים בהמשך הקו הדמיוני המחבר בין כנף האף החיצונית לזוית העין החיצונית. את כל שטח הגבה הזה נחלק בדמיון לשלושה שלישים, כשזוית הגבה המחמיאה ביותר והקלאסית למראה, אמורה להתחיל באזור ה-2/3.
הסתבכתן? הציצו בצילום כאן, שם תראו זאת מעשית.


צילום ואיפור:יעל יעקבי. לחצו להגדלה

ככלל אני ממליצה המלצה חמה ללכת, לפחות בפעם הראשונה, לאיש מקצוע המתמחה בהתאמת צורת הגבה לפנים. מקצוען כזה ידע לשקלל את כל הפרמטרים הרצויים למראה גבה שיחמיא אופטימלית לצורת הפנים שלכן. לאחר העיצוב הראשוני כל מה שתצטרכו לעשות כדי לתחזק את צורת הגבה הוא רק "ניקוי" שיערות סוררות על בסיס תקופתי.

אילו מוצרי גבות קיימים לרשותנו והאם כלל הנשים המתאפרות זקוקות למוצר כזה בכלל?
לטעמי-כן. מעטות מאד הנשים אשר ניחנו בגבות אידאליות, כאלה שלא זקוקות לשום שיפצור קטן בתהליך איפור הפנים.
מוצרי הגבות בשוק המסחרי מתרכזים לשלושה סוגים עיקריים והם אלה שאמורים לתת לכן מענה מקיף, לכל אספקט אפשרי של טיפול בגבות. להלן, מוצרים למילוי, מוצרים לסידור ומוצרי תחזוקה:


מוצרי מילוי


אלה מוצרים מהסוג שאמור למלא ולצבוע גבות חסרות, כאלו שנמרטו יתר על המידה, כאלה שיש בהן "חורים", גבות קצרות ודלילות מדי הזקוקות ל"השלמה" של פיגמנט וכו'.
בין מוצרי המילוי ניתן למצוא צלליות ייעודיות לאזור, עפרונות לקו הגבה, ואפילו מיני אייליינרים בג'ל מהסוג העמיד במיוחד, אשר מחזיקים מעמד קצת יותר זמן ממוצרים אחרים.
הטיפ שלי:
כשאתן בוחרות מוצר למילוי, הקפידו שתת הגוון שלו יהיה טיפה אפרפר ולא כתמתם. גוונים אפרפרים נוטים להתקבל כטבעיים יותר כשממלאים איתם חוסרים. בהתאמה-לבעלות גבות שחורות אני ממליצה לבחור בגוון חום ככה, שכן גוון שחור פחם ישווה לפנים לוק "רע" וחמור סבר יתר על המידה.


. CHIC 162. עפרון לגבות של "פופה", 75 ש"ח; 3. עפרונות לגבות של "אסתי לאודר", 135 ש"ח; 4. ג'ל לגבות באייליינר של "OFRA",128 ש"ח; 5. עפרונות לגבות של "לייף"; 6. עפרונות לגבות של "ג'ייד", 80 ש"ח; 7. צללית יבש/רטוב לגבות של "אליזבת ארדן", 250 ש"ח ; 8. עפרון גבות של "לוריאל", 37 ש"ח; 9. עפרון גבות של "סקארה", 5 ש"ח; 10. ערכת צלליות לגבה של "מאלו ווילז", 196 ש"ח; 11. עפרון גבות של "קרליין", 56 ש"ח; 12. אייליינר טוש לגבות של "מאק", 110 ש"ח;  13. עפרון גבות של "איל מאקיאג'", 99 ש"ח

מוצרי סידור


המוצרים הללו אמורים לשמור על הסדר במצב הגבה הקיים-להחזיק שיערות סוררות במקומן ולהתוות לגבה צורה מוגדרת וברורה יותר.
בתחום הזה ניתן למצוא מסקרות לגבות (המגיעות גם במגוון צבעים) ומקלוני שעווה אשר מצמידים את שיער הגבה למקומו ללא קושי, לאורך זמן.


.1 ג'ל שקוף לסידור גבות של "ארדל",60 ש"ח; 2. ג'ל לגבות של "בובי בראון", 115 ש"ח; 3. ג'ל לגבות של "מייבלין", 60 ש"ח; 4. ג'ל לגבות של "מאק", 100 ש"ח
הטיפ שלי:
אם את מאלה אשר זקוקות גם למוצר מילוי וגם למוצר סידור,  נסי למצוא מוצר אשר מכיל לפחות "שניים באחד". לא חסרים כאלו בשוק כיום. אם את בכל זאת מתעקשת לקנות אותם בבודדים, כדאי שמוצר הסידור יהיה שקוף כשאת הצבע תתווי באמצעות מוצר המילוי


1.קיט מושלם לגבות של "קלארינס"-צלליות, שעווה, פינצטה ומברשת אלכסונית, 278 ש"ח;  2.  מוצר דו צדדי של "רבלון"-עפרון ומסקרה, 79 ש"ח 3. קיט של "סמאשבוקס" המכיל זוג צלליות ושעווה, 119 ש"ח; 4. קיט של "בובי בראון" עם צלליות ופינצטה, 200 ש"ח

מוצרי תחזוקה


מוצרים האמורים לעזור לכן לשמר את מראה הגבה המסודר, לאורך זמן. כאן כמובן ניתן למצוא פינצטות שונות ומשונות, מספריים לגזימת שיערות הגבה, מברשות אלכסוניות קטנות להנחת מוצרי המילוי ואפילו שבלונות קטנות, אשר יעזרו לבעלות היד הפחות בטוחה ויציבה לעצב את הצורה הנכונה לה.
הטיפ שלי:
הזהרי במיוחד כשמדובר במוצרים מהתחום הזה-כל גזיזה, מריטה או הוצאה מיותרת עלולים להיות בעייתיים כשהם נעשים ביד קלה ולאורך זמן. כמו שרבות מאיתנו יודעות-יש אזורים בהם השיער לא מוכן לצמוח יותר וחבל...


.1 ג'ל לעידוד צמיחת שיער גבה של "ארדל", 60 ש"ח; 2. שבלונות לעיצוב הגבות של "ארדל", 60 ש"ח; 3/5. פינצטות של "טוויזרמן", 60-250 ש"ח; 4. מברשות זויתיות של "לייף" להנחת מוצרי מילוי לגבות
עד כאן להיום יקירותיי, מקווה שהטור הזה העניק לכן את המידע שהיה נחוץ עבורכן על מנת לתת גם לגבות שלכן את היחס הראוי להן-עבות, כדקות...

שאלות, טענות וקושיות למיניהן, כאן בנוהל, או אצלי
בעמוד המקצועי.
אני לרשותכן תמיד.


milkysmile

2 comments:

 1. יופי של פוסט בובה!
  המסקרה לגבות של בובי בראון היא האהובה עלי ביותר.
  וטוב שרבלון נזכרו להביא לארץ את העיפרון הדו צדדי, הוא נהדר!

  ReplyDelete
  Replies
  1. תודה רבה חתולה!
   את של בובי אני לא מכירה אבל זו של רבלון אכן נהדרת וחייבת לציין שגם זו של מייבלין הפתיעה לטובה!
   :*

   Delete