Search This Blog

About me (A.K.A-"Yafutoo")

My photo
ISRAEL, Israel
בוגרת "שנקר" במגמה לעיצוב אופנה. מאפרת משנת 97', מתוכן ארבע שנים בחברת "מאק". כיום פרילאנסרית בתחום האופנה והביוטי, ניהלה במשך כשלוש שנים את פורום איפור וציור גוף ב"תפוז" ומשמשת ככתבת עצמאית בפורטל הלייף-סטייל האינטרנטי של "הארץ"-"אונלייף" ובעיתון "גו סטייל". מכורה קשות לבלולה, הבת שלה, ל"הלו-קיטי" ולנעליים-רצוי של "פראדה" ו"מיו-מיו", אקססוריז מטורפים, בגדים מיוחדים וכמעט כל דבר שקשור לאופנה ולסטיילינג.

Friday, December 2, 2011

מדור "על הסכין"-פוסט מורחב, 9#


*כל הכתוב לעיל מבוסס על חוות דעתי האישית בלבד-אין בו משום פרסומת סמוייה, המלצה צרכנית גורפת או השמצה כלשהי. אני עושה כמיטב יכולתי לתת חוות דעת מקצועית ומשוללת דעות קדומות עד כמה שניתן על מנת לאפשר לכם, יקיריי, לגבש החלטה אישית לגבי טיב וכדאיות המוצרים.
מוצרי האיפור נבחנים ע"פ מדדים כלליים וקבועים: צורת האריזה ואסתטיות המוצר; נוחות השימוש; רמת המחיר; עמידות המוצר; ריכוז הפיגמנט (color pay-off) וכן עניין ה"CRUELTY FREE" (ניסויים בבע"ח עם כל המשתמע מכך). מוצרי הטיפוח נמדדים ע"י מדדים דומים: צורת האריזה ואסתטיקה חיצונית; נוחות השימוש; רמת המחיר; יעילות ואפקטיביות המוצר לאורך זמן.
**
בשל התגליות אותן גיליתי לאחרונה בנושא הניסויים בבע”ח, מורכבות העניין ופתלתלותו אני מייעצות לכל קוראי לקרוא בעיון את הטור המפורט הזה ולהסיק את מסקנותיהם האישיות. אני אישית נשענת על PETA כמקור אמין עד כמה שניתן לדבר.מה יום מיומיים?-ה"אידאליסט" החדש אל מול אחיו הישן, משמאל
"Idealist-Even Skintone Illuminator" של "אסתי לאודר"
אמת. מזה חודשים רבים שאינני מסקרת יותר מוצרי טיפוח מתוך בחירה מושכלת. ראשית, ע"מ לתת סקירה מהימנה יש צורך לתת למוצר כזה תקופת נסיון ארוכה יותר מאשר מוצר איפור (עליו אפשר לקבל פידבק כמעט מיידי) ודחיית סיפוקים היא לא צד חזק באישיותי; שנית, העדפתי במובהק להתמקד במה שקשור אלי כמאפרת ופחות במוצרים נלווים (מאותה הסיבה גם אינני נוהגת לסקר לקים).
עם ה"אידאליסט" חרגתי ממנהגי. מתגובות בנט וממה שבחנתי בעצמי טרם קבלת המוצר-ראיתי שיש בו חידוש שקשור באופן ישיר למראה האיפור שמעליו, ולכן פניתי ליח"צ וביקשתי לקבל אותו לנסיון.
למעשה מדובר בפיתוח וורסיה חדשנית לסרום הוותיק ולאחר שימוש של כעשרה ימים הרגשתי שאני יכולה לתת עליו את דעתי באופן נאות. האידאליסט החדש מגיע בשני גדלים: של 30ML ושל 50ML. מטרתו למזער קימטוטים ולחדש את מראה העור. הייחוד במוצר החדש הם חלקיקי רפלקטורים זעירים שמקנים לו מעין היילייט עדין מאד ואמורים לגרום לעור להראות זוהר יותר.
המיכל הוא מיכל מלבני עם משאבה שצבעו החדש מרמז גם על צבע הסרום (עם היילייט מוכסף משהו). הכמות שיוצאת מהפיה מדודה אם כי מצאתי שניתן בהחלט לשלוט עליה במידת מה. יש לו ריח נפלא (כמו לשאר מוצרי החברה), הוא נספג בעור במהירות ומותיר אותו קטיפתי ונעים מאד למגע. ברם, לתחושת העור שלי (ואני מניחה שזה משהו מאד סובייקטיבי) הוא לא הרגיש “מלוחח” דיו, אם כי אני מבינה שזה לא ייעודו. מירב האכזבה הגדולה שלי קשורה לגימור שלו. מהנסיון החטוף על גב כף היד חשבתי שההיילייט יהיה קצת יותר דרמטי על עור הפנים, אבל התבדתי (מזה כשנתיים שאני מחפשת קונקורנציה ראויה ל”Spotlight”המדהים שלהם שיצא מהליין). לא הבחנתי גם בשיפור דרמטי הנראה לעין במראה העור, אם כי אני חייבת להודות שכמעט ואין לי כתמי פיגמנטציה על הפנים (יש יתרון בלהיות לבנה כמו תחת).הבוטום ליין: לא גיליתי במוצר שינוי מהותי מה”אידאליסט” הוותיק והמוכר לכולנו. דבר נוסף מקומם מאד הוא המחיר השערורייתי שלו בארץ (גילוי נאות-כאמור, את שלי קיבלתי מהיח”צ). מחירו המלא, שלא בעת מבצע כלשהו: 440ש"ח ל30-מ"ל ו580-ש"ח ל50-מ"ל. בדיקה זריזה באתר העולמי של "אסתי לאודר" מראה שעלותו בארץ הוכפלה בככמעט200%. אז נכון שהם וודאי לא היחידים שחוטאים בעניין, ונכון שאף אחד לא יצא לכיכר למחות על כך-אבל בכנות, נשבר כבר לשלם סכומי עתק על מוצרי קוסמטיקה כשבהקלקת עכבר ניתן להשיגם און-ליין במחירים השווים לכל נפש.
למעושרות בלבד
...הבו לנו קונקורנציה ראויה!-הליפסטיינים המוגבלים של "מאק" אל מול אלו של "מייבלין"
ColorSensational Lipmarker”-של "מייבלין"
מכתים השפתיים על מגוון תצורותיו הוא מוצר נחשק במיוחד בעיני. על כן תמוהה העובדה כי הוא כמעט ובלתי ניתן להשגה בארץ, לא בליין של חברה מקצועית ולא בכזו מסחרית (בניגוד לשפע המטורף שלו בחו"ל בדוגמת הליפסטיינים של "בנפיט", “טארט", “קאברגירל" והמון חברות אחרות). נכון ש"מאק" מדי פעם מצ'פרים אותנו בטעימות ממנו בקולקציות מוגבלות, אבל לראשונה מגיע מוצר שכזה באופן סדיר לארץ, כחלק מליין קבוע ובמגוון צבעים מכובד להפליא.בהתרגשותי כי רבה אצתי רצתי לרכוש, ובגרידיותי הגדולה רכשתי לא אחד, כי אם שישה!הליפסטיין של "מייבלין" מגיע בדומה לרבים אחרים בצורת "טוש"/”מרקר" מה שמקנה לו יתרונות נשיאה ונוחות אפליקציה מירביים. המחיר, כמדומתני היה כ45-ש"ח לאחד, אם כי הוא נמכר בזמנו בזמן מבצע של "שניים במחיר של אחד". הפיגמנט נאה מאד ואפילו מרוכז למדי בהשוואה למוצרים דומים נוזליים יותר שבאמתחתי והניחוח בזמן האפליקציה הוא פירותי ומתקתק (שלי אישית, נעם). גם מהעמידות הייתי מרוצה למדי. יש לזכור כי לא מדובר בשפתון עמיד (על כל מעלותיו ו/או חסרונותיו) ולכן אין סיבה להשוותו לאחד כזה, אבל הוא בהחלט עמיד יותר ממוצרים שפתונים לחותיים וגלוסים. בקיצור ולעניין, מי שבזמנו התבאסה על כך שלא הצליחה לשים את ידה על הטושים הללו של "מאק" תמצא כאן בוודאי קונקורנציה נאה, ראויה (מכל היבט, ללא יוצא מהכלל) והחשוב מכל-נגישה וזמינה לכולנו.
קדימה הסתער
!מריח כמו סל של פירות ביום שטוף שמש-המייקאפ של בורז'ואה

“Healthy Mix Seroum”
מייקאפ של "בורז'ואה"


ע"פ קומוניקט היח"צ מדובר ב"מייקאפ סרום להאצת הזוהר, בעל נוסחא היפואלרגנית המועשר בתמציות "פירות על" העשירות באנטי אוקסידנטים...מכיל ויטמינים ומינרלים וכן רפלקטורים (“מחזירי אור")...מסייע בהחלקת קימטוטים, רענן וחיוני למשך 16 שעות".המייקאפ מגיע בבקבוק זכוכית מוארך עם פיית משאבה. . יש לו ניחוח נעים מאד של פירות בעת המריחה (פעם שניה היום...) וקל מאד לעבד אותו על העור. להערכתי ניתן להגדיר את רמת הכיסוי שלו כקלה עד בינונית ועמידותו לאורך היום אכן היתה מצויינת כמו שהובטח. מדבר אחד עיקרי לא הייתי מרוצה ממנו, כשדגמתי אותו על העור שלי (שהוא נוטה קצת ליובש) לא ראיתי שום דבר מגימור הזוהר המוצהר. נהפוך הוא, הוא התקבל עלי קמחי קמעא ועל כן ילך כלאחר כבוד למזוודת האיפור המקצועי. מחירו המלא שלא בעת מבצעים, כ165-ש"ח ל30- מ"ל (גודל סטנדרטי למייקאפ נוזלי).
לסיכום
: נו, בסדר...הגימיק של לנקום בעמוד ה"פייסבוק" והאוואטר החינני שלי, מימין למסקרה

“Hypnoze Doll Eyes”
מסקרה של "לנקום"
לדברי היח"צ-"מסקרה בעלת מברשת קסמים המגיעה גם לריסים הקצרים ביותר, יוצרת מניפה ומעניקה אפקט אמיתי של מראה ריסים בובתיים...פורמולה מועשרת בשעוות רכות וקשות כמו גם באבקות ניילון וקומפלקס של שעוות המעניקות אפקט נפח מיידי...המסקרה הריחנית הראשונה המבושמת בתווים פרחוניים".לרגל השקת הקולקציה החדשה פיתחו “לנקום” בדף הפייסבוק שלהם ממשק מגניב וחדשני למדי בו כל אחת יכולה ליצור לעצמה דמות אוואטר קטנה בצלמה, ע”ב צילום אישי שלה. כל זאת כמובן ע"פ עקרונות אידאולוגיית המותג והמוצרים החדשים. לגמרי גימיק, אבל עדיין חינני ומחוייך-ושאפו על כך.המסקרה הינה כאמור שדרוג נוסף לסדרת "היפנוז" הפופולארית של “לנקום”. היא מגיעה במיכל בעל קימורים בשחור עם עיטורים בכסף ובסגול. המברשת מעוצבת בצורת קונוס קטום ולאף הרגיש שלי דמה הניחוח הפרחוני לשל וורדים (פעם שלישית היום ודי...האם מדובר בטרנד?). האפליקציה נוחה למדי וניכר במשיחה שהיא אכן רכה ונעימה באופן יוצא דופן. אפעס, מבחינתי, כאן נסתיימו מעלותיה של המסקרה הנסיכותית. על ריסי הגמל הישרים שלי לא ניכר כל אפקט מעגל ו/או מעבה כלשהו, גם לא בשכבה השניה והשלישית. היא כן הפרידה את הריסים היטב ללא גושים איומים ולכן לי נדמה כי האפקט שלה עלי היה “מאריך” ותו לא.

שויין, לא היפר-ונטילציה רבתית

זהו יקירי לעת עתה...
בנוהל הרגיל-שאלות, מענות, טענות ובקשות-ממש כאן, למטה!
מואה עליכם
כתבו אלי:yaelmakeup09@gmail.com
לאתר שלי


milkysmile

11 comments:

 1. את דעתי על האידיאליסט החדש את יודעת כבר. בהחלט אסכים כי המחיר שערורייתי וידעתי שהוא יהיה כזה אחרי שבדקתי באתר אמריקאי כמה הוא עולה.
  דווקא את הלטי מיקס אני מאוד אוהבת אבל לי יש עור מעורב.
  את ליפסטיינים לא בדקתי עדיין. אמרו לי שיש להם ריח לא נעים. מסכימה?
  ומסקרה של לנקום - נקסט אז

  ReplyDelete
 2. אני ממש לא מסכימה איתך על מכתימי השפתיים של מייבלין. אני רכשתי ארבעה וכולם הוחזרו כלאחר כבוד עקב חוסר עמידות משווע. חשבתי שזו רק אני ובעידן האינטרנט די קל לבדוק וראיתי שאנשים ברשת מאוכזבים מהמוצר הזה. על היד הוא היה לי מאוד עמיד ונשאר לו יום שלם אבל על השפתיים כמעט מיד לאחר המריחה התחיל לדהות
  הביקורות ברשת טוענות גם שהוא מתייבש באופן פראי במיוחד. בעיה נוספת שלי עם מוצרי הטוש למינהם הוא כמובן עניין ההגיינה כשמאפרים אחרים. בקיצור- הצלחתי להתבאס ממייבלין הפעם.

  ReplyDelete
 3. מרינוצ'קה-אהבתי דווקא את הריח שלהם לגמרי, ואני מאד רגישה לריחות. עניין אישי מן הסתם.
  הרמוניקה-זכותך לדעתך כאמור. עמידות היא משהו מאד סובייקטיבי כפי שאת בוודאי יודעת ולכן הביקורות באינטרנט לא מעניינות אותי כהוא זה. בודקת על עצמי ועל מאופרות ומסיקה מסקנות. לגבי טענת ההתייבשות-אמרו את אותו הדבר על אלו של "מאק". יש לי ארבעה מהם כבר מעל לשנה, ואף אחד מהם לא מראה סימני התייבשות, כך שאני מניחה שזה עניין של תחזוקה שוטפת ואופן שימוש במוצר
  את אלו של מייבלין אין לי מספיק זמן בכדי לחוות דעה. לגבי ההגיינה-אכן בעיה!

  ReplyDelete
 4. ליפסטיין שנמכר בארץ?! ועוד של חברה עממית?!?! סימן שהמשיח בדרך, אולי כדאי שאני אחליף בגדים כדי להיראות במיטבי כשהוא יגיע.
  שאר המוצרים לא הלהיבו אותי במיוחד
  דיי נדלקתי על המסקרה בגלל העיצוב שלה, וחצי דקה אח"כ הניצוץ כבה כשגיליתי שהיא לא תעזור לריסים שלי.

  כיף לקרוא אותך, כרגיל :)

  ReplyDelete
 5. את האידיאליסט הקודם אהבתי, אבל בתקופה שהשתמשתי בו לא היו לי כתמי פיגמנטציה אז...
  היום אני כבר לא מצפה לגדולות ונצורות ממוצרי טיפוח לעניין הפיגמנטציה, פותרת בעזרת מייק אפ עם כיסוי מלא.

  ליפסטיין - לא אני, לאחרונה אפילו לא ליפגלוס, אוהבת אודם מלא עם נוכחות. הסדרה האחרונה של מייבלין מצויית לדעתי בתמורה למחירה (אחרי הנחה), מריחה נעימה וחלקה, עמידות סבירה לקפה וקשת צבעים רחבה. אהבתי

  בלנקום - אוהבת את ה"היפנוז" אך מאז קניתי בניו יורק מסקרות של מייבלין ב"משקל" 6-7 דולר האחת, איני קונה מסקרות מאיפור יוקרתי. מייבלין ולוריאל מספקות את הנדרש. אנסה גם את בורז'ואה קראתי הרבה שבחים אודותן.

  אחרון חביב המייקאפ - כל כמה שהייתי רוצה לגוון, הפיגמנצטיה שלי ובעיקר 2 הכתמים בתפוחי הלחיים מובילה אותי רק למייקאפ עם כיסוי מלא

  אשר לפתיח, לעניין בעלי החיים - נושא לא פשוט - אני אישית קונה את שאני צריכה ולא בודקת בציציות - נכון או לא? אשאיר לדיון בפוסט אחר

  ReplyDelete
 6. אלטר אגו-הרגת אותי מצחוק!
  נכון? גם אני יצאתי בצעד תימני כשראיתי את הסטנד...תודה מותק
  אפרתי תודה על התגובה המפורטת. ואכן-עניין בעה"ח מאד בעייתי, במיוחד בארץ-לכאורה, אין לנו מספיק אופציות שפויות מה שמעמיד אותי במצב מאד מתוסכל
  :-(

  ReplyDelete
 7. את בצעד תימני?
  מישהו היה שם לתעד את זה?...P:

  ReplyDelete
 8. זה אכן היה מראה מלבב ג'יחרי
  ;-D

  ReplyDelete
 9. גם פה לכלוך פה, אני לא יכולה לשטר בכל מקום, בנות תשארו לפחות עם הכוכביות

  ReplyDelete
 10. עוד אפרת אחתDecember 4, 2011 at 10:15 PM

  דבר אחד אני לא מבינה: אם החברות הנ"ל עורכות ניסויים בבע"ח - וכל אלו שפורטו בסקירה, לפי PETA, עורכות - למה בכלל לתת להן במה? למה לסקור את המוצרים שלהן?
  אתכן זה מתסכל שהן עושות ניסויים בבע"ח?
  בעלי החיים עצמם אשכרה מתים מזה, ובייסורים.
  מתסכל?
  נו באמת.
  זה מאוד קל, מאוד מאוד קל, להימנע מלקנות מוצרים שנוסו על בע"ח, או שיש ספק לגביהם.
  בטח בעידן האינטרנט, ואפילו בלי אינטרנט. מאוד מאוד מאוד קל.
  סליחה על התוקפנות, אבל זו בעיני פשוט צביעות: "לקטר" על זה שחברה מנצלת בע"ח לצרכי קוסמטיקה (ולא, מסקרה לא מצילה חיי אדם), ומצד שני לתת לה במה.
  לא לקנות, לא לתת במה - זו המחאה האמיתית.
  זה הרבה יותר יעיל מ"שאילתות" בעמוד הפייסבוק של החברה.

  ReplyDelete
 11. תרשי לי לחלוק עליך בעניין ה"טקטיקה הרצויה". מבחינתי, דווקא לסקר מוצרים של חברות כאלה ופעם אחרי פעם ללנקק ולתזכר את העובדה המבישה שהן עושות ניסויים בבע"ח יעיל בהמון אופנים (גם טכנית אגב, מבחינת מדד החיפוש בגוגל, לדוגמא) מפאת הפרסום השלילי שזה מעניק להן. אני מעדיפה לחפור עם העניין אלף פעמים ולא לשתוק. כי מה לעשות, תכלס, לשוק הישראלי ככוח קניה ש"מחרים" יש אפס השפעה על קונצרנים כאלה. אז האופציה היחידה היא לדבר על זה, כי ידע=כוח. זה שנתעלם מהן לא יגרום להן להעלם.
  שנית-כצרכנית, לך אישית אולי מאד קל לא לרכוש מוצרים של חברות כאלה. אבל תני לי להאיר את עינייך כאשת מקצוע: כמאפרת, אין לי בארץ שום אופציה לחברה שאין ספק כלשהו לגביה שהיא איננה מבצעת ניסויים בבע"ח. את כמויות האיפור שאני רוכשת מתוקף העבודה שלי, אין לי אפשרות לרכוש באופן קבוע און-ליין כי מדובר בכמויות מסחריות ואני פשוט לא אעמוד בכך תקציבית. מה גם שבמרבית המקרים אין לי אפשרות לקבל על המוצרים הללו הנחה מקצועית.
  אז כן, נורא קל לשבת על הגדר ולקרוא לכולם צבועים שכמקור הכנסתך היחידי אינו תלוי בכך.
  WALK A MILE IN MY SHOES
  ואז נדבר!

  ReplyDelete